Evelyn kookt elke woensdag met haar dochtertje op de rug in Het Wereldhuis, een dagopvang voor ongedocumenteerden. Evelyn heeft zelf ook geen papieren en vindt steun bij de andere moeders die aanschuiven voor de warme lunch. Vandaag op het menu: Ghanese fried rice. Tussen de stomende pannen deelt Evelyn haar recept.
Het verhaal van Evelyn staat in Z! 14. Zelf fried rice maken?
Voor in je mandje:
2 wortelen
1 ui
2 lente-ui
2 teentjes knoflook
1 paprika
een paar centimeter gember
mais uit blik (optioneel)
300 gram witte rijst
4 kippenpoten
2 eieren
sojasaus
zonnebloemolie
zout
Dit recept is voor vier personen.
Bereidingswijze:
1. Begin met het koken van de rijst. Evelyn doet er ook een scheutje sojasaus bij, dit geeft de rijst zijn bruine kleur. Hoe meer sojasaus je erbij doet hoe zouter en donkerder de rijst. Doe dit op eigen smaak.
2. Was alle groenten en begin met het snijden van de uien in kleine blokjes. Snij dan de wortelen, paprika en lente-ui. Evelyn schilt de wortelen voordat ze ze snijdt. Doe alles in een grote bak en zet apart.
3. Snijd de gember en knoflook in kleine stukjes. Maak hier een mengsel van en smeer de kippenpoten hiermee in. Kook deze in ongeveer 30 minuten gaar.
4. Verhit wat olie in een pan en doe hier de eieren in. Scramble deze tot ze net gaar zijn en zet dan apart. Verhit opnieuw wat olie en bak hier eerst de uien in tot ze glazig zijn. Voeg daarna de gesneden groenten toe. Laat dit een tijdje bakken en blijf goed roeren tot de groenten gaar zijn. Voeg dan de rijst, het ei en weer een scheutje sojasaus toe.